Dantų šaknų kanalų gydymas (Endodontija)

Endodontinis gydymas – tai dantų šaknyse esančių kanalų gydymas, padedantis ilgiau išsaugoti natūralius dantis.

service

Kada ši procedūra reikalinga?

Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys yra uždegiminis ar infekuotas. Šaknų kanalų gydymas ir pergydymas užkerta kelią infekcijos plitimui ir padeda išsaugoti natūralius dantis.

Jeigu jaučiate stiprų danties skausmą, dantis tampa ypač jautrus šalčiui, karščiui, jis pastebimai patamsėja, patinsta dantenos, atsiranda nemalonus burnos kvapas – tai signalai, kad Jūsų danties šaknies kanalai gali būti pažeisti ir Jums gali prireikti endodontinio gydymo. Pastebėjus šiuos simptomus, reikėtų nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą.

Negydomas uždegimas gali sukelti karščiavimą, limfmazgių padidėjimą, veido patinimą. Jeigu laiku nesikreipiama dėl dantų šaknų kanalų gydymo gali grėsti rimtos komplikacijos, neretai nulemiančios ir danties praradimą.

Dantų šaknų kanalų gydymo gali prireikti ir po traumų, kurių metu lūžta ar skyla dantys. Dantų traumos dažnai būna apgaulingos, nes uždegimo forma gali būti lėtinė ir dantų pakitimai pastebimi tik po kurio laiko, dantims pradėjus tamsėti ar atsiradus nemaloniems pojūčiams, todėl, jas patyrus, vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju odontologu.

Kaip atliekama procedūra?

Prieš pradedant gydymą, atliekami reikalingi tyrimai. Gydymas atliekamas taikant vietinę nejautrą, tad jo metu nejusite skausmo ir nemalonių pojūčių.

Pasitelkus mikroskopą, šaknų kanaluose aptinkami pažeidimai. Kanalai išvalomi, pašalinami pažeisti audiniai ir mikroorganizmai. Tada šaknų kanalai dezinfekuojami ir hermetiškai apsaugomi kokybiška plombine medžiaga.

Dažniausiai dantų kanalų gydymas atliekamas per kelis vizitus.

Poprocedūrinis laikotarpis

Kelias dienas po endodontinio gydymo dantis gali būti jautrus. Diskomfortą galima sumažinti vartojant nereceptinius, skausmą malšinančius vaistus.

Kokio rezultato tikėtis?

Endodontinis gydymas panaikina šaknies kanalų sistemoje esančius mikroorganizmus, apsaugo dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos, užkerta kelią jos plitimui bei galimoms komplikacijoms, taip padėdamas išsaugoti natūralius dantis ir gerą burnos ertmės sveikatą. Tai ilgalaikis problemos sprendimas – endodontinio gydymo rezultatai gali išlikti visą gyvenimą.

Endodontinio gydymo sėkmei didelę reikšmę turi ne tik naudojamos medžiagos ir moderni technika, bet ir jį atliekančio gydytojo profesionalumas ir patirtis. Klinikos „PDX dantukai“ gydytojai, endodontai, turi didelę praktinę patirtį, yra nepriekaištingai įvaldę mikroskopą ir puikiai išmano šio gydymo subtilybes. Registruokitės dantų šaknų kanalų gydymui mūsų klinikoje, o mes užtikrinsime Jums patogumą, saugumą ir nepriekaištingą kokybę.

image

Registruokitės vizitui mūsų klinikoje internetu – tai paprasta ir greita

Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos

Kviečiame susipažinti su kitomis mūsų klinikoje atliekamomis paslaugomis:

img

Tyrimai ir diagnostika

Tam, kad efektyviai suplanuoti gydymą ir nepriekaištingai išspręsti sveikatos problemą, būtina tiksliai nustatyti jos priežastį.

img

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena – viena svarbiausių profilaktinių priemonių, užtikrinanti dantų ir dantenų apsaugą ir padedanti išvengti grėsmingų ligų.

img

Žandikaulio sąnario gydymas

Žandikaulio sąnario sutrikimai gali atsirasti dėl įvairių neurologinių, anatominių ar psichologinių pakitimų.

Hero image

© 2023 Pdxdantukai. Visos teisės saugomos. Privatumo politika. Slapukų nustatymai.

Sukūrė: Expertmedia logo