Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena – viena svarbiausių profilaktinių priemonių, užtikrinanti dantų ir dantenų apsaugą ir padedanti išvengti grėsmingų ligų.

service
service

Net ir labai kruopščiai valantis dantis, visų apnašų ir bakterijų pašalinti neįmanoma. Ilgiau nenuvalytos apnašos ilgainiui sukietėja ir tampa dantų akmenimis, neigiamai veikiančiais dantenas – jos parausta, tampa jautrios, gali kraujuoti. Ilgainiui, nevalant akmenų, prasideda dantenų nykimo procesas, galintis peraugti į dantį supančio kaulo nykimą, gresiantį danties netekimu. Dantų akmenų pašalinti namuose neįmanoma, tai padaryti galima tik profesionalios burnos higienos metu.

Kada ši procedūra reikalinga?

Procedūra atliekama, siekiant kokybiškai pašalinti minkštąjį dantų apnašą, dantų akmenis, pagerinti dantenų būklę, sumažinti dantų jautrumą, atgaivinti burnos ertmę, neleisti daugintis bakterijoms bei kauptis apnašoms, užkirsti kelią ėduonies atsiradimui ir apsaugoti nuo sudėtingų burnos ertmės ligų atsiradimo.

Profesionali burnos higiena ne tik pagerina bendrą burnos sveikatą – procedūros metu diagnozuojamos jau esamos ar gresiančios periodonto ligos ir karioziniai dantų pažeidimai. Esant poreikiui, pacientui iš karto rekomenduojama speciali priežiūra ar reikalingas gydymas.

Procedūros metu taip pat parenkamos tinkamiausios burnos higienos priemonės, išmokoma jomis teisingai naudotis, pateikiamos profesionalios dantų priežiūros bei individualios burnos higienos rekomendacijos.

Profesionalią burnos higienos procedūrą būtina atlikti ir prieš dantų balinimą, implantavimo procedūras, kitas chirurgines operacijas.

Kaip vyksta procedūra?

Profesionali burnos higiena yra visiškai saugi, profesionalaus burnos higienisto atliekama ir nesukelianti diskomforto procedūra. Jos trukmė – apie 30–60 minučių.

Prieš pradedant procedūrą, įvertinama dantų ir burnos audinių būklė. Po to, ultragarsiniu skaleriu bei rankiniais periodontologiniais instrumentais pašalinami virš ir po dantenomis susidarę akmenys. Vėliau oro abrazijos būdu pašalinamas pigmentinis apnašas, susidaręs dėl nikotino, kavos, arbatos, dažančių maisto produktų vartojimo. Galiausiai dantų paviršiai nupoliruojami naudojant specialią pastą, kad taptų atsparesni apnašų kaupimuisi, akmenų susidarymui ir ėduonies vystymuisi.

Po procedūros burnos higienos specialistas pataria, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis, rekomenduoja tinkamiausias priežiūros priemones.

Poprocedūrinis laikotarpis

Kelias dienas po procedūros dantenos gali būti sudirgusios, kraujuoti valantis dantis. Tokiu atveju burną rekomenduojama skalauti specialiu skysčiu, kurį Jums rekomenduos procedūrą atlikęs specialistas.

Kokio rezultato tikėtis?

Reguliariai atliekama profesionali burnos higiena padeda ne tik džiaugtis sveikesniais, gražesniais, spindinčiais dantimis, bet ir išvengti odontologinių bei kitų sveikatos problemų.

Norint, kuo ilgiau džiaugtis procedūros rezultatais, rekomenduojama laikytis burnos higienos specialisto rekomendacijų ir stengtis užtikrinti nepriekaištingą dantų higieną, dantų valymui naudojant minkštą dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą,šepetėlius ir burnos skalavimo skystį.

Klinikos „PDX dantukai“ specialistai primena, kad norint džiaugtis sveikais ir estetiškai atrodančiais dantimis, rekomenduojama šią procedūrą atlikti kas pusę metų. Jeigu akmenys arba pigmentinis apnašas kaupiasi greičiau, taip pat esant esant periodonto patologijai, dantų higieną reikėtų atlikti kas 3–4 mėnesius.

Siekiate išsaugoti sveikus dantis ir žavią šypseną? Nedelskite ir registruokitės profesionalios burnos higienos procedūrai mūsų klinikoje!

image

Registruokitės vizitui mūsų klinikoje internetu – tai paprasta ir greita

Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos

Kviečiame susipažinti su kitomis mūsų klinikoje atliekamomis paslaugomis:

img

Tyrimai ir diagnostika

Tam, kad efektyviai suplanuoti gydymą ir nepriekaištingai išspręsti sveikatos problemą, būtina tiksliai nustatyti jos priežastį.

img

Dantų šaknų kanalų gydymas (Endodontija)

Endodontinis gydymas – tai dantų šaknyse esančių kanalų gydymas, padedantis ilgiau išsaugoti natūralius dantis.

img

Žandikaulio sąnario gydymas

Žandikaulio sąnario sutrikimai gali atsirasti dėl įvairių neurologinių, anatominių ar psichologinių pakitimų.

Hero image

© 2023 Pdxdantukai. Visos teisės saugomos. Privatumo politika. Slapukų nustatymai.

Sukūrė: Expertmedia logo