Dantų implantacija

Dantų implantacija – tai chirurginė procedūra, kurios metu į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties šaknies formos sraigtelis (implantas), o ant jo fiksuojamas danties protezas.

service
service

Tai pažangiausias, patikimiausias ir ilgaamžiškiausias šiuolaikinis prarastų dantų atkūrimo metodas. Natūralios danties šaknies pakaitalas,implantas, dažniausiai gaminamas iš ypatingai tvirtos, bet lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos titano arba titano-cirkonio lydinio, todėl nepriekaištingai suauga su kaulu ir užtikrina maksimalų komfortą bei stabilumą. Pasitelkus dantų implantaciją, dantys atkuriami nepažeidžiant šalia esančių sveikų dantų, pilnai atstatomos jų funkcijos, išgaunamas natūralus estetinis vaizdas.

Kada prireikia šios procedūros?

Implantacija rekomenduojama visiems, praradusiems vieną, kelis arba visus dantis. Netekus dantų, reikėtų nedelsti ir per 12 mėnesių kreiptis dėl jų atkūrimo.

Neatkūrus dantų laiku, sutrinka kramtymo funkcija, o nekokybiškai sukramtytas maistas gali sukelti virškinamojo trakto negalavimus. Delsiant atkurti prarastus dantis, ima krypti šalia esantys dantys, juos tampa sunkiau išvalyti, ant jų lengviau kaupiasi apnašos ir bakterijos, padidėja ėduonies ir kitų ligų rizika. Dėl likusiems dantims tenkančios didesnės apkrovos, didėja jų nusidėvėjimo ir lūžių tikimybė. Tuo tarpu žandikaulio kaulas, negaudamas apkrovos, prarastų dantų vietoje ima tirpti, todėl žemėja sąkandis, įdumba skruostai, aplink lūpas formuojasi raukšlės, gali pasikeisti veido forma. Prarasti dantys gali sukelti ir šveplavimą bei kitus kalbos sutrikimus.

Dantų trūkumas kenkia ne tik estetinei išvaizdai, bet ir išbalansuoja visą organizmą bei pablogina gyvenimo kokybę. Nutarus dantis atkurti vėliau, gali prireikti žandikaulio kaulo priauginimo, todėl gydymas bus sudėtingesnis, ilgesnis ir, tikėtina, brangesnis.

Kaip atliekama procedūra?

Konsultacijos metu implantaciją, atliksiantis gydytojas, atlieka reikiamus tyrimus, įvertina burnos bei žandikaulių kaulo būklę, aptaria galimus gydymo metodus ir sudaro tikslų gydymo planą.

Jeigu sriegiamas vienas implantas, implantavimo procedūra užtrunka apie 30 minučių. Kai implantų sriegiama daugiau ar atliekamos papildomos procedūros, užtrunkama apie 1–2 valandas.

Dantų implantacija susideda iš dviejų etapų: chirurginio gydymo dalies bei protezavimo. Implantacija dažniausiai atliekama taikant vietinę nejautrą, tačiau pacientui pageidaujant ar atliekant ilgiau trunkančias procedūras, gali būti taikoma intraveninė nejautra (sedacija).

Procedūros metu į žandikaulio kaulą įsriegiamas implantas, kuris per tam tikrą laiką turi prigyti. Gijimo laikotarpiu ant danties implanto pritvirtinamas natūraliai atrodantis laikinas dantis. Kai implantas suauga kaulu ir įsitvirtina žandikaulyje (tai gali užtrukti 3–6 mėnesius), atliekamas danties protezavimas.

Poprocedūrinis laikotarpis

Po implantacijos procedūros gali atsirasti patinimas, todėl operuotą sritį reikia šaldyti.

Taip pat būtina vengti fizinio krūvio, peršalimo, perkaitimo, vartoti gydytojo paskirtus antibiotikus, esant poreikiui – vaistus nuo skausmo, laikytis kitų procedūrą atlikusio specialisto rekomendacijų.

Kokio rezultato tikėtis?

Implantais atkurti dantys yra tokie pat tvirti, patogūs ir stabilūs, kaip savi dantys. Jie atrodo natūraliai ir labai estetiškai, visiškai atkuriama jų kramtymo funkcija. Po dantų atkūrimo implantais užtikrinama ne tik nepriekaištinga estetinė išvaizda, žymiai pagerėjusi gyvenimo kokybė, bet ir didesnis pasitikėjimas savimi. Tai yra ilgaamžė investicija – tinkamai prižiūrimi, implantais atkurti dantys, įprastai tarnauja visą gyvenimą.

Svarstote apie dantų atkūrimą implantais? Registruokitės konsultacijai dėl dantų implantacijos į kliniką „PDX dantukai“. Patyrę gydytojai odontologai laukia Jūsų, pasirengę pasiūlyti būtent Jums tinkamiausią ir ilgaamžiškiausią dantų atkūrimo sprendimą.

image

Registruokitės vizitui mūsų klinikoje internetu – tai paprasta ir greita

Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos

Kviečiame susipažinti su kitomis mūsų klinikoje atliekamomis paslaugomis:

img

Tyrimai ir diagnostika

Tam, kad efektyviai suplanuoti gydymą ir nepriekaištingai išspręsti sveikatos problemą, būtina tiksliai nustatyti jos priežastį.

img

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena – viena svarbiausių profilaktinių priemonių, užtikrinanti dantų ir dantenų apsaugą ir padedanti išvengti grėsmingų ligų.

img

Dantų šaknų kanalų gydymas (Endodontija)

Endodontinis gydymas – tai dantų šaknyse esančių kanalų gydymas, padedantis ilgiau išsaugoti natūralius dantis.

Hero image

© 2023 Pdxdantukai. Visos teisės saugomos. Privatumo politika. Slapukų nustatymai.

Sukūrė: Expertmedia logo