Dantų griežimo (bruksizmo) ir dilimo profilaktika, gydymas

Dantų griežimas ( bruksizmas) – tai ypač stiprus nevalingas sukandimas arba dantų trynimasis vienas į kitą.

service

Šis procesą dažniausiai sukelia stresas, ortodontinės problemos, netaisyklingas sąkandis, o jo pasekmės – stiprus dantų nusidėvėjimas ir žandikaulio skausmai. Dantimis griežiama dažniausiai pačiam pacientui to nejaučiant, nakties metu.

Kada prireikia gydymo?

Bruksizmo gydymas reikalingas, jeigu padidėjo dantų jautrumas, pakito jų forma ir spalva, dantys atrodo nudilę, aptrupėję, pažemėjo sąkandis, patiriate didelį stresą, vargina dažni galvos, žandikaulio, kaklo, nugaros skausmai.

Svarbu žinoti, kad bruksizmas nepraeina savaime, o delsiant kreiptis dėl gydymo, dantų griežimas gali negrįžtamai paveikti dantis ir galiausiai gali tekti juos pašalinti.

Bruksizmo gydymo metodai

Vizito metu gydytojas odontologas įvertins Jūsų dantų būklę, nustatys bruksizmo priežastis ir sudarys Jums tinkamiausią gydymo planą. Priklausomai nuo Jūsų klinikinės situacijos, bruksizmo gydymas gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelių metų.

Bruksizmo gydymui gali būti pasitelkiamos miorelaksacinės ( kitaip – sukandiminės) kapos, kineziterapija, ortodontinis gydymas, dantų atkūrimas ir kompleksinis gydymas.

Sukandiminės kapos apsaugo dantis nuo kontaktavimo vienas į kitą ir atpalaiduoja įsitempusius žandikaulio raumenis. Kiekvienam pacientui kapos pritaikomos individualiai, pagal jo dantų anatomiją, todėl idealiai priglunda prie dantų ir nesukelia jokio diskomforto. Kapos ne tik apsaugo nuo dantų nusidėvėjimo – jas dėvint išnyksta galvos skausmas, užtikrinamas kokybiškas poilsis.

Jeigu griežimas dantimis kyla dėl raumenų įtampos, netaisyklingos žandikaulio padėties, padeda specialiai pritaikytos mankštos, fiziniai pratimai.

Kartais griežimą dantimis sukelia netaisyklingas sąkandis, kreivi dantys. Tokiu atveju taikomas ortodontinis gydymas.

Prireikus dantų atkūrimo, gydymo metu atkuriami dėl bruksizmo pažeisti, susidėvėję dantys, koreguojamos blogai atliktos dantų restauracijos. Dažnu atveju dantų atkūrimui pakanka estetinio plombavimo arba laminačių, tačiau kartais gali prireikti ir dantų protezavimo.

Dažniausiai bruksizmą sukelia kelios priežastys vienu metu, todėl pasitelkiamas kombinuotas gydymas, kurį atlieka skirtingų sričių specialistų komanda.

Kokio rezultato tikėtis?

Išsprendus dantų griežimo problemą, žymiai pagerėja ne tik fizinė, bet ir psichologinė savijauta – nebelieka nerimo dėl nuolat dylančių dantų ir jų praradimo rizikos. Tačiau gydymo rezultatas priklauso nuo dantų griežimo priežasties. Jeigu jį sukelia netaisyklinga dantų padėtis, nekokybiškos restauracijos ir pan., problema išsprendžiama visam laikui. Tačiau jei bruksizmo priežastis nuolatinė įtampa ir stresas, gydymo rezultatui didžiausią reikšmę turi paties paciento motyvacija.

Nuolat patiriate stresą? Neramina nudilę dantys, vargina žandikaulio ir galvos skausmai? Registruokitės vizitui dėl bruksizmo gydymo klinikoje „PDX dantukai“. Patyrę specialistai padės greitai ir efektyviai išspręsti Jus varginančias problemas.

image

Registruokitės vizitui mūsų klinikoje internetu – tai paprasta ir greita

Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos

Kviečiame susipažinti su kitomis mūsų klinikoje atliekamomis paslaugomis:

img

Tyrimai ir diagnostika

Tam, kad efektyviai suplanuoti gydymą ir nepriekaištingai išspręsti sveikatos problemą, būtina tiksliai nustatyti jos priežastį.

img

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena – viena svarbiausių profilaktinių priemonių, užtikrinanti dantų ir dantenų apsaugą ir padedanti išvengti grėsmingų ligų.

img

Dantų šaknų kanalų gydymas (Endodontija)

Endodontinis gydymas – tai dantų šaknyse esančių kanalų gydymas, padedantis ilgiau išsaugoti natūralius dantis.

Hero image

© 2023 Pdxdantukai. Visos teisės saugomos. Privatumo politika. Slapukų nustatymai.

Sukūrė: Expertmedia logo