Vaikų dantų gydymas negręžiant.
Gydytojai odontologai pastebi, vasarą vis daugiau klientų kreipiasi dėl estetinių dantų procedūrų, dantų balinimo. Specialistai įspėja: taupantys ir dantis balinantys namų sąlygomis gali stipriai pakenkti burnos sveikatai.

1. Fluoro lako aplikacijos.
Taikoma mažo amžiaus vaikams, vaikams, kurie nesileidžia gydomi arba turinties didelę karieso riziką( daug sugedusių dantų, daug plombuotų dantų, daug aktyvaus neertminio karieso). Rekomenduojama 4kartus į metus- kas 3 mėnesius. Taip pat, rekomenduojama ir suaugusiems. Fluoro lakas stabilizuoja kariesą ir skatiną remineralizaciją. Procedūra yra neskausminga. Dantis nusausinamas ir kiekvienas danties paviršius, naudojant aplikatorių, patepas fluoro laku. Po procedūros rekomenduojama nevalgyti pora valandų, taip pat, tą diena nevartoti pieno produktų.
2. SDF-(sidabro diamino fluoridas)- naudojama pieninų dantų karieso stabilizavimui ir remineralizacijai. Jeigu ertmė negili SDF užtepamas aplikatoriumi ir dantis paliekamas stebėjimui, jei ertmė gili po SDF aplikacijos ant viršaus dedama plomba. SDF, taip pat, pašalina jautrumą, su juo galima gydyti hipomineralizaciją. Užtenka vienos aplikacijos.
3. Gydymas ICON sistema. Dažniausiai taikoma nuolatiniams priekiniams dantims, esant baltoms dėmėms dėl aktyvaus karieso ar fluorozės. Gydymas yra neinvazyvus- negrežiant. Gydymas ICON sistema yra naudingas ir pacientas po gydymo su breketais(po breketų nešiojimo atsiradusiom baltom ar rusvom dėmelėm).
4. Nuolatinių dantų silantavimas. Rekomenduojama vaikams vos išdygus pirmiesiems nuolatiniams dantis. Silantas hermetizuoja vageles ir neleidžia patekti bakterijoms- sukuriamas barjeras apsaugantis dantį nuo sugedimo.
Parduotuvėse perkamos juostelės bei gelis pavojingi, nes kai nėra kapos, balinamoji priemonė nepatenka į reikiamus dantų tarpelius arba priešingai – gelis ištrykšta bet kur, todėl gali pažeisti dantenas ir gleivinę. Žinoma, specialistė neneigia, kad dantys pašviesės, tačiau ilgalaikio rezultato ir saugumo dantims tokie produktai nesuteikia. Pažeistos dantenos gali truputį skaudėti ar kraujuoti, tačiau pasitaiko atvejų, kai skausmas tęsiasi keletą dienų, vystosi uždegiminiai procesai. Ilgalaikės pasekmės lemia tirpstantį danties kaulą bei parodontozę.
Taip pat odontologė primena, kad balinamosiose dantų pastose gausu abrazyvo – kietų smulkių kristalinių miltelių, kurie skirti šlifavimui: „Nuvalius susikaupusias apnašas dantys laikinai pašviesėja, bet greitai įvyksta atvirkštinė reakcija – pažeistas ir suplonėjęs dantų paviršius ima labiau kaupti apnašas ir tamsėti, atsiranda jautrumas.“
Kiti straipsniai
Kviečiame skaityti daugiau mūsų rengtų straipsnių.
