Dantų šalinimas
Danties šalinimas – tai chirurginė procedūra, kurios metu pašalinamas nekokybiškas, galintis sukelti komplikacijas, dantis.
Nors daugelis pacientų prieš dantų traukimą jaučia nerimą ir baimę, dabar ši procedūra atliekama greitai ir neskausmingai.
Kada prireikia šios procedūros?
Net ir sparčiai tobulėjant odontologijai, pažeistą dantį ne visada pavyksta išsaugoti ir tenka jį pašalinti. Dažniausiai dantis šalinamas tada, kai jis yra labai smarkiai sugedęs ir jau nebeįmanoma jo sugydyti ir atkurti. Dantį gali prireikti šalinti ir tuo atveju, jeigu jis pilnai neišdygsta (retinuotas dantis).
Protiniai dantys šalinami, kai jie yra nepagydomai pažeisti, netaisyklingai išdygę, juos sunku kokybiškai išvalyti, todėl aplink juos labiau kaupiasi minkštasis apnašas, formuojasi apydančio audinių uždegimai, pūlynai, taip pat dėl jų formuojamų cistų, gretimų dantų gadinimo, ortodontiniu tikslu, kartais net dėl navikinių procesų.
Dantų šalinimas gali būti atliekamas ir ortodontiniais tikslais, esant sąkandžio problemoms, kai dantys yra atsikišę ar kai žandikaulyje yra per mažai vietos kitiems dantims. Tokiais atvejais gali būti šalinami ne tik sugedę, bet ir visiškai sveiki dantys.
Kaip vyksta dantų šalinimo procedūra ?
Dantų šalinimas – tai saugi, greita ir nesudėtinga procedūra, trunkanti vos 10–30 minučių.
Prieš danties šalinimą pritaikoma vietinė nejautra, tad procedūros metu skausmo nejausite Suveikus nejautrai, dantis pašalinamas.
Sudėtingas pažeistų, protinių ar retinuotų dantų šalinimas, pacientui pageidaujant, gali būti atliekamas taikant sedaciją, taip išvengiant bet kokių nemalonių pojūčių.
Poprocedūrinis laikotarpis
Po danties pašalinimo galimas patinimas, kuris dažniausiai pradeda slūgti praėjus 48 val. po procedūros. Siekiant tinimo išvengti arba jį sumažinti, pirmąsias valandas po procedūros rekomenduojama skruostą pašaldyti. Pašaldžius iki 20 min., reikėtų padaryti pertrauką. Kartais ant veido gali susiformuoti nedidelės mėlynės, tačiau jos išnyksta kelių dienų laikotarpyje.
Po procedūros galite jausti nežymų skausmą ar maudimą danties šalinimo vietoje. Esant poreikiui, jį galima malšinti nereceptiniais vaistais nuo skausmo.
Po danties pašalinimo gali būti skiriami ir antibiotikai, juos vartokite taip, kaip nurodo gydytojas arba vaistininkas.
Kelias valandas po procedūros galite jausti veido tirpimą, kol jis nepraeis, rekomenduojama nevalgyti. Pirmąją parą po danties pašalinimo rekomenduojama rinktis skystą arba minkštą maistą, vengti karšto ir kieto maisto.
12 val. po rovimo negalima dantų valyti, 24 val. – skalauti. Vėliau dantis reikėtų valyti aplenkiant ištraukto danties vietą. Praėjus parai, reikėtų pradėti naudoti gydytojo paskirtą burnos skalavimo skystį.
Kokio rezultato tikėtis?
Dantų šalinimas padeda užkirsti kelią galimoms komplikacijoms bei išvengti infekcijų burnos ertmėje
Prireikus dantų šalinimo, registruokitės šiai procedūrai klinikoje „PDX dantukai“! Patyrę burnos chirurgai profesionaliai ir neskausmingai atliks pažeisto danties išrovimą ar chirurginį šalinimą, pašalins protinius ar retinuotus dantis ir padės išvengti grėsmės burnos sveikatai.
Registruokitės vizitui mūsų klinikoje internetu – tai paprasta ir greita
Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos
Kviečiame susipažinti su kitomis mūsų klinikoje atliekamomis paslaugomis:
Tyrimai ir diagnostika
Tam, kad efektyviai suplanuoti gydymą ir nepriekaištingai išspręsti sveikatos problemą, būtina tiksliai nustatyti jos priežastį.
Profesionali burnos higiena
Profesionali burnos higiena – viena svarbiausių profilaktinių priemonių, užtikrinanti dantų ir dantenų apsaugą ir padedanti išvengti grėsmingų ligų.
Dantų šaknų kanalų gydymas (Endodontija)
Endodontinis gydymas – tai dantų šaknyse esančių kanalų gydymas, padedantis ilgiau išsaugoti natūralius dantis.