Dantų plombavimas
Dantų plombavimas – gydomoji odontologinė procedūra, kurios metu, naudojant plombines medžiagas, atkuriamos dantų funkcijos ir nepriekaištingas estetinis vaizdas.

Kada prireikia šios procedūros?
Dažniausiai dantų plombavimas atliekamas dantis pažeidus ėduoniui. Apie ėduonies atsiradimą įspėja dantų skausmas, patamsėjusi jų spalva, emalio trupėjimas, suminkštėję dantų audiniai, jautrumas kaklelio srityje. Pastebėjus šiuos simptomus rekomenduojama iš karto kreiptis į gydytoją odontologą, kad nedelsiant pradėti gydymą ir užkirsti kelią ėduonies plitimui į gilesnius audinius, taip išvengiant rimtesnių odontologinių problemų.
Ši procedūra taip pat pasitelkiama nuskilus danties audiniams, dėl dantų griežimo, stipraus sukandimo ar kitų priežasčių nudilus dantų anatominiams paviršiams, po endodontinio (dantų šaknų kanalų) gydymo. Laiku pritaikius terapinį gydymą, užkertamas kelias komplikacijoms, išsaugomas nuosavas dantis, atkuriamos jo funkcijos ir estetika.
Kaip vyksta procedūra?
Prieš procedūrą gydytojas odontologas įvertina danties būklę, pažeidimo lygį, pacientui jaučiant skausmą, apžiūri skausmo židinį. Esant poreikiui gali būti atliekama dentalinė rentgeno nuotrauka, padedanti tiksliau įvertinti ėduonies stadiją. Jeigu ėduonis yra pažeidęs gilesnius danties audinius, pacientas nukreipiamas endodontiniam (dantų šaknų kanalų) gydymui, o esant labai dideliems ir jau negydomiems pažeidimams – danties šalinimui pas burnos chirurgą.
Nusprendus, kad galima atlikti dantų plombavimą, prieš procedūrą atliekamas vietinis nuskausminimas. Pirmiausia gydytojas odontologas išvalo visus pažeistus danties audinius ir dezinfekuoja ertmę, taip paruošdamas dantį plombavimo etapui. Vėliau dantis užpildomas plombine medžiaga, atkuriančia danties formą ir funkciją.
Dantų atkūrimui dažniausiai naudojami nepriekaištingą estetiką užtikrinantys šviesoje kietėjantys kompozitai arba helio plombos. Platus kompozicinių plombų atspalvių pasirinkimas bei jų derinimo galimybės leidžia atkurti visiškai natūralų danties vaizdą.
Dideliems karieso pažeistiems defektams atstatyti naudojami porcelianiniai (keraminiai) įklotai bei užklotai, tvirtumu prilygstantys dantų emaliui. Plati spalvų gama suteikia galimybę atlikti labai estetišką ir net nepastebimą danties restauraciją.
Vieno danties plombavimo procedūra įprastai trunka apie 30–60 minučių, priklausomai nuo ėduonies stadijos ir jo vietos, plombos dydžio bei naudojamų medžiagų.
Poprocedūrinis laikotarpis
Po danties plombavimo procedūros rekomenduojama nevalgyti, kol nepraeina nuskausminamųjų vaistų poveikis, įprastai – maždaug valandą po procedūros. Tikslias rekomendacijas Jums pateiks Jūsų gydytojas odontologas.
Kokio rezultato tikėtis?
Dantų plombavimas nepriekaištingai atkuria danties funkciją ir jo estetinę išvaizdą.
Plombų ilgaamžiškumas priklauso nuo plombavimo medžiagos, paciento asmeninės burnos higienos įpročių namuose, tinkamo burnos priežiūros priemonių pasirinkimo bei mitybos įpročių. Įprastai plombos tarnauja apie 10–15 metų.
Klinikos „PDX dantukai“ gydytojai odontologai primena, kad negydomas dantų ėduonis plinta. Pasiekęs dantų nervus jis sukelia dantų šaknų kanalų uždegimą, o negydomas uždegimas gali tapti danties šalinimo priežastimi.
Pajutę ėduonies simptomus, nedelskite. Registruokitės dantų plombavimo procedūrai mūsų klinikoje ir džiaukitės nepriekaištingai atkurta dantų forma ir funkcija.

Registruokitės vizitui mūsų klinikoje internetu – tai paprasta ir greita
Kitos rekomenduojamos klinikos paslaugos
Kviečiame susipažinti su kitomis mūsų klinikoje atliekamomis paslaugomis:

Tyrimai ir diagnostika
Tam, kad efektyviai suplanuoti gydymą ir nepriekaištingai išspręsti sveikatos problemą, būtina tiksliai nustatyti jos priežastį.

Dantų šaknų kanalų gydymas (Endodontija)
Endodontinis gydymas – tai dantų šaknyse esančių kanalų gydymas, padedantis ilgiau išsaugoti natūralius dantis.

Žandikaulio sąnario gydymas
Žandikaulio sąnario sutrikimai gali atsirasti dėl įvairių neurologinių, anatominių ar psichologinių pakitimų.
