На сайте nachodki.ru можно купить фонари

APIE DANTŲ IMPLANTUS

  

 Bendroji apžvalga

 

 Implanto įstatymas

 Implantų medžiagos ir sistemos

 Dantų implantavimo indikacijos ir prielaidos

 Kontraindikacijos

 Implantų privalumai

 Implantavimo rizika

  

 Operacija — implantavimas

 

 Bendrasis pasirengimas

 Pasirengimas burnos chirurginei intervencijai

 Burnos chirurginė intervencija (implantavimas)

 Pooperacinė slauga ir Implanto priežiūra

 

Kontrolinis implantavimui svarbių dalykų sąrašas

  

Detali informacija apie gydymo taktiką, medžiagas ir implantų sistemą gali būti labai skirtinga, tai priklauso nuo individualios pradinės paciento būklės, tad ją asmeniškai galės pateikti Jus konsultuojantis implantologas (t. y.  žandikaulių chirurgas).

 

BENDROJI APŽVALGA

 

Implantai gali pakeisti vieną ar kelis trūkstamus dantis. Be to, su implantais galima sudaryti plačią fiksuotą atramą (tiltus) arba naudotis juos nuimamiems dantų pakaitalams (protezams), kai savų dantų skaičius nepakankamas.

  

IMPLANTO ĮSTATYMAS

 

Implantas įstatomas taip:

* Implanto kūnas įsodinamas į kaulą

* Įtaisomos struktūrinės dalys (strypas, atraminis dantis), reikalingos vainikėliui tvirtinti ant implanto kūno

* Uždedamas vainikėlis arba protezų įtaisai.

 

Implantų sistemos būna iš dviejų dalių ir vientisos. Dviejų dalių implantų atveju įsodinamas implanto kūnas ir įtaisoma atskiriamoji struktūra. Vientisuose implantuose yra jungiamasis elementas su dantie pakaitalu, tokie implantai įstatomi kaip viena dalis. Dviejų dalių implantai naudojami dažniau, nes jie neatmetami gijimo fazėje.

 

IMPLANTŲ MEDŽIAGOS IR SISTEMOS

 

Pagrindinė medžiaga, naudojama gaminant odontologinius  implantus, yra labai grynas titanas.Ši medžiaga yrač palanki audiniams (biologiškai suderinama), su kaulu ji sudaro tvirtas jungtis (vyksta oteointegracija). Titanas yra biologiškai neutralus,tad nebūna jokių aleginių ar svetimkūnio sukeliamų reakcijų.

Vokietijoje  yra labai daug  ir įvairių odontologijai skirtų implantų sistemų. Ypač daug vilčių pateisina cilindriniai implantai, pvz., sraigto formos. Žandikaulio etrmė, kurią turi užpildyti implantuos, suformuojama su besisukančiu instrumentu (pvz., grąžtu). Ši chirurginė procedūra palyginti paprasta ir greita, pacientui ne tokia varginanti kip kitos implantavimo technikos, retai pasitaiko žaizdų ar gijimo komplikacijų.

Sraigtinių implantų privalumas yra tai, kad jie dėl savo sriegio iš karto įsitvirtina į kaulą (užtikrinamas pirmini stabilumas). Tai sutrumpina gijimo/ svekimo laiką, nes kaului reikia „priaugti“ visai nedaug.

 

DANTŲ IMPLANTAVIMO INDIKACIJOS IR  PRIELAIDOS

 

Dantų implantai naudojami pakeisti trūkstamiems dantims. Teoriškai implantu galima pakeisti kiekvieną prarastą dantį. Jei trūksta pavienių dantų, tai tinkamas sprendimas, o tais atvejais, kai dantų nėra ištisai, kiekvieno danties implantuos nebūtinas. Fiksuojamiesiems tiltiniams protezams pakanka (4-) 6-8 implantų į žandikaulį. Didesnis dantų implantų skaičius paprastai neužtikrina didesnio funkcinio pagerėjimo. Vieno danties pakaitalams tenka  apie 10-20% visų implantavimo atvejų esant tipiškam implantavimo pagrindui. Pavieniai dantys, atsitiktinai prarasti dėl parodontozės (dantenų ligų), karieso arba nesėkmingo šaknų kanalų gydymo, pvz., šaknų rezekcijos, atstatomi įterpiant implantą su vainikėliu.

Vieno danties implantas laikomas tvirtu danties pakaitalu, t.y. tarp implanto ir uždėto vainikėlio turi būti nenuimamos (pacientui) jungtis. Dantų techniko pagamintą vainikėlį galima fiksuoti su implanto sraigtu. Jeigu sraigto įėjimo anga  yra matomoje srityje, ji uždengiama plastmase arba keramika. Dažnai taikomas ir tvirtinimas/klijavimas, pvz., cementavimas. Iš anksto surinktas arba individualiai pritaikytas įtaisas tokiu atveju yra sraigtas, tvirtai sujungtas su implantu, ir prie šio „kelmo“ paskui cementuojamas implanto vainikėis (analogiškas natūralaus danties vainikėliui).

 

Dantų implantavimo indikacijos

 

* Dantys, stipriai linkę redukuotis

* Didelių sraigtų/tarpų užpildymas

* Pavienio danties implantas

Galiniai burnos ertmės defektai. Trūkstami krūminiai dantys

* Visiškas pakeitimas; visų dantų netekimas.

 

Implantavimo sąlygos

 

* Pasibaigęs žandikaulio augimas

* Pakankamai vietos protezo įtaisams (vainikėliui)

* Implantui įtvirtinti yra pakankamai kaulo

* Optimali burnos higiena

* Kontraindikacijį nebuvimas.

 

Būdas pasirenkamas atsižvelgiant į esamą dantų būklę, jis aptariamas su savo gydytoju planuojant implantavimą.

 

KONTRAINDIKACIJOS

 

Medicininės priežastys, dėl kurių negalima dantų implantavimas (kontraindikacijos) yra sąlygos, dėl kurių tokia intervencija yra neįmanoma (absoliučios kontraindikacijos) arba galima su tam tikra rizika (reliatyvios kontraindikacijos).

  

Bendrosios medicininės kontraindikacijos

 

* Rūkymas (piktnaudžiavimas nikotinu)

* Vaistai, darantys poveikį kaulų auginimui (pvz., bifosfonatai)

* Negydomas arba blogai kontroliuojamas cukrinis diabetas (Diabetes melitus)

* Sumažėjęs imuninis atsakas dėl ligos ar medikamentų (pvz., kortikosteroidų, citostatikų) vartojimo

* Sunkios širdies ir kraujotakos sistemos ligos

* Generalizuotos sąnarių arba kaulų sistemos ligos (pvz., reumatinės)

* Nustatytos psichikos ligos

 

Jei pacientas rūko, reikia turėti omenyje, kad trumpalaikė implantavimo sėkmė (osteointegracija) būna menkesnė ir galimas implanto atmetimas dėl trombocitų 4-ojo faktoriaus padaugėjimo. Rūkaliams mažesnė ir ilgalaikė dantų implantavimo sėkmė. Todėl reikia suprasti, kad gydantis odontologas ir implantologas rūkančiam pacientui negali garantuoti implantavimo sėkmės.

 

Vietinės kontraindikacijos (ir atitinkamos priemonės)

 

* Nepakankamas kaulo kiekis: atliekamos kaulo priauginimo procedūros (pvz., augmentacija)

* Prarasta kaulo kokybė: taikoma tinkama implantavimo technika, naudojami kaulą tankinantys būdai

* Šalia yra svarbios struktūros (nervų galūnės arba gretimų dantų šaknys): taikoma tinkama implantavimo technika, vaizdiniai ir kompiuteriniai būdai

* Žandikaulių ir burnos gleivinės ir dantenų ligos: gydoma pagrindinė liga

* Nenustatytos kilmės skausmai žandikaulių srityje: atliekama diagnostika, gydoma pagrindinė liga

* Nepalankus sąkandis (pvz., per mažai vietos vainikėliui); esant reikalui taikomos žandikaulių ortopedinės arba chirurginės priemonės

* Dantų griežimas (Bruxismus): šlifuojama

* Nesibaigęs žandikaulio augimas: laukiama

Gydimo implantais sėkmei ilgalaikį ir trumpalaikį pavojų kelia įvairūs vietiniai, biologiniai ir anatominiai ar funkciniai veiksniai. Dėl jų implantavimas paprastai būna įmanomas, tačiau dažnai reikia parengiamųjų priemonių. Būtina sąlyga – rūpestingas ištyrimas ir visų veiksnių nustatymas.

 

IMPLANTŲ PRIVALUMAI

 

Kaulų retėjimo profilaktika (išsaugo kaulus, likusius be mechaninės apkrovos)

Tausoja sveikus dantis

Padidina atramą (protezai gali tvirčiau laikytis)

Dažniausiai sumažėja rizika atsirasti rutininėms intervencijoms

Užtikrinamas biokompaktiškumas

Prognozė – gera ir labai gera

Moksliškai pagrįsta ilgalaikio patvarumo terapija

  

IMPLANTAVIMO RIZIKA

Sprendimą dėl implantų dažniausiai sunku priimti baiminantis gydymo implantais komplikacijų (pvz., jų nusidėvėjimo/ praradimo).Tačiau apskritai gydymas implantais nėra didelės rizikos intervencija.

Rizika netekti implanto ankstyvuoju laikotarpiu – 5% visų nekomplikuotų atvejų. Individualią paciento riziką gali nustatyti gydytojas, nuodugniai ištyręs jo būklę. Tai padėtų išvengti problemų, dėl anatominių ypatybių (pvz., nervų, gretimų dantų, nosies ir žandikaulio ertmių pažeidimo).

Gydantis gydytojas Jums viską išsamiai paaiškins.

 

Pooperacinės komplikacijos

Siekdami išvengti pooperacinių (nesutrikdyti sveikimo proceso), riziką iš esmės galite sumažinti ir Jūs – pacientas. Tolesniuose skyreliuose rasite svarbias nuorodas.

 

Vėlyvosios komplikacijos

Vėlyvųjų komplikacijų pasitaiko retai, dažniausiai tai būna lėtinės infekcijos. Jos dažnesnės pacientams, kuriems nustatyta bendrinė liga (žr. kontraindikacijas), ir rūkantiems.

  

Periimplantavimas

 

Priimplantavimas yra liga, pasitaikanti implantų turėtojams. Ji panaši į natūralių dantų periodontitą.

Ant implantų ir implantų, ant kurių laikosi protezai, atsiranda apnašos kaip ir ant natūralių dantų. Jeigu jos nebus kruopščiai pašalintos, iš pradžių prasidės dantenų gleivinės uždegimas (Mucositis).

Priimplantinis mukozitas gydomas šalinant jį sukeliančias apnašas, kad vėl neatsirastų komplikacijų.

Jeigu apnašos nebus rūpestingai pašalintos, uždegimas gali apimti ir kaulus.

Dėl periimplanto kaulas gali suirti. Jei liga nebus laiku pradėta gydyti, implantas pamažu atsilaisvins, o paskui ir bus išstumtas. Taigi periimplantito profilaktikai labai svarbi yra tinkama burnos ertmės higiena.

Periimplantito gydymas sunkesnis negu natūralių dantų. Pašalinti apnašų plėvelę nuo dirbtinės implanto plokštumos (mechaninio valymo būdu) gydytojui yra keblus dalykas, nes veiksmai, kuriuos reikia atlikti valant, gali pažeisti implanto plokštumą. Pirminę būklę ne visada pavyksta atkurti, o tai gali būti ligos atsinaujinimo priežastis.

Kartu su mechaniniu implanto valymu pravartu naikinti mikroorganizmus ir antibiotikais.

  

Implanto praradimas/atmetimas

 

Implanto atmetamas retai, tačiau tai labai nuvilia pacientą. Atsiradęs kaulo defektas tada gali užsiverti, nes kaulas atsikuria, tad dažniausiai vėl taikomas implantavimas, jeigu pacientas pageidauja ; nieko baisaus čia nėra. Dėl implanto atmetimo nesutrinka kramtymas su įprastiniais dantų pakaitalais (pvz., tiltiniais protezais).

 

INTERVENCIJA – IMPLANTAVIMAS

 

Bendasis pasirengimas  

 

Prieš implantavimą turi būti taikoma optimizuota burnos higiena, jei įmanoma, pacientas turėtų mesti rūkyti. Iš pradžių reikėtų išgydyti dantenų uždegimą (gingivitą) ir periodontitą, užtikrinti tinkamą diabeto kontrolę. Turi būti baigtas gydyti ir kariesas.

Dėl nepakankamo žandikaulio kaulo kiekio kartais iš pradžių reikalingas parengiamasis etapas atkuriant (papildant) kaulinę masę.

 

Kaulo priauginimas (augmentacija)

 

Jei nepakanka esamos kaulinės masės, reikia atsisakyti implantavimo arba sutvarkyti kaulus taip, kad atitiktų prognostiškai palankaus implantavimo kriterijus. Šis procesas dar vadinamas augmentacija.

Tam tikslui naudojamas įvairios kilmės kaulus ar jo pakaitalai arba abu kartu, jie perkeliami į reikiamą vietą, kurioje po to vyksta  fiziologinis žandikaulio apkrovos pertvarkymas.

Atsižvelgiant į aplinkybes gali būti naudingas ir profilaktinis antibiotikų vartojimas siekiant užkirsti kelią bakteriniam uždegimui po intervencijos.

 

PASIRENGIMAS BURNOS CHIRURGINEI INTERVENCIJAI

 

Prieš burnos chirurginę intervenciją burnos ertmėje reikėtų redukuoti mikroorganizmus naudojant antiseptinius tirpalus (pvz., chlorheksidiną). Profilaktikai antibiotikų skirti ir prieš intervenciją, ir, esant reikalui, po jos, siekiant užkirsti kelią uždegimams, dėl kurių implantas gali būti atmestas, ir išvengti bakteriemijos (laikino bakterijų buvimo kraujuje).

 

BURNOS CHIRURGINĖ INTERVENCIJA (IMPLANTAVIMAS)

 

Implantas – tai tarsi dirbtinė danties šaknis, įsodinama į  žandikaulį, dažniausiai – su vietine nejautra. Čia turimas omenyje enosalinis (į kaulą įsodinamas) implantas. Reikiamoje vietoje gleivinė atskiriama į šalį ir palaipsniui pagal individualiai nustatyta ilgį bei skersmenį paruošiama implanto ložė. Tai daroma su instrumentu (grąžtu), besisukančiu mažomis apsukomis, ir nuolat vėsinant fiziologiniu druskos tirpalu, kad kaulas neperkaistų.

Įdėjus implantą gleivinė užsiuvama. Žaizda paprastai užgyja per dešimt dienų (tada pašalinami siūlai).

Gijimo fazę be komplikacijų lemia kaulo kokybė. Remiantis patyrimu, gijimo metu ant implantų uždedami laikinieji dantų protezai. Gijimo fazėje žandikaulis dažniausiai kelioms savaitėms paliekamas, kad susidarytų stabili jungtis su implantu. Ši fazė viršutiniam žandikauliui yra ilgesnė (vidutiniškai 3-6  mėnesiai). Tam tikrais atvejais galimas ir vadinamas  „greitasis krovimas“.

Pasibaigus klientams „nematomam“ gydymui, kuris daugelio implantų sistemų atveju vyksta po gleivinę, per antrąją operaciją implantą reikia vėl atverti. Tuo metu arba po kelių dienų suformuojami ir pagaminami dantų pakaitalai.

Tvirtinimo etape įstatomas viršutinės konstrukcijos (burnoje matomi dantų pakaitalai/protezai). Tam pagaminami dviejų dalių implantai, į kurių dirbtinės šaknys įtvirtinami atraminiai dantys ir atlikus kelis „darbinius veiksmus“ uždedamas danties pakaitalas.

 

REABILITACIJA IR IMPLANTO PRIEŽIŪRA

 

Iš karto po implantavimo operuotos vietos nereikėtų apkrauti, pernelyg intensyviai valyti dantų (pvz., su kietu dantų šepetėliu) ties siūle, nes kiti dantys turi būti kruopščiai valomi. Infekcijos profilaktikai pagrindinis vaidmuo tenka pirmomis valandomis po operacijos. Kaip pagalbinė priemonė tinka antiseptiniai burnos skalavimo skysčiai (pvz.., chlorheksidinas).

Dantų implantus reikėtų reguliariai tikrinti ir vėliau, kad būtų laiku pastebėtas uždegimo pavojus. Anksti nustatytą infekciją kur kas lengviau išdygti negu išplitusią, kuri gali sukelti žandikaulio destrukciją.

Todėl implantus visus 3-6 mėnesius turi nuolatos tikrinti gydantis odontologas. Kasdienei burnos higienai reabilitacijos metu reikėtų naudotis įprastiniais dantų šepetėliais ir specialiomis pagalbinėmis priemonėmis bei prietaisais, skirtas protezų ir implantų valymui. Implantai turi būti valomi specialiu dantų šilku su pūkuota valomąja dalimi arba specialiu tarpdančių šepetėliu.

Implantų nusidėvėjimą, ypač per ilgesnį laiką, dažnai kartu esant ir nepakankamai burnos higienai, gali lemti individualūs veiksniai (pvz., rūkymas) arba bendrasis sveikatos sutrikimas. Svarbu tai, kad kiekvienu atveju galima optimali burnos higiena.

 

Patyrusių specialistų komanda visada bus šalia Jūsų, mielai patars ir padės, kad Jūs galėtumėte ilgus metus džiaugtis savo implantais.

 

KONTROLINIS IMPLANTAVIMUI SVARBIŲ DALYKŲ SĄRAŠAS

 

Pasirengimas burnos chirurginei intervencijai

* Optimali burnos higiena

Rizikos veiksnių sumažinimas (pvz., metus rūkyti)

Burnos ertmės infekcijų gydymas (karieso, gingivito, periodontitą)

 

Burnos chirurginė intervencija

* Antibiotikų profilaktika

* Bakterijų naikinimas su antiseptiniais burnos skalavimo skysčiais (pvz., chlorheksidinu)

* Šaldymo paketo paruošimas

* Skausmą mažinantys vaistai, jeigu reikia

 

Reabilitacija ir implanto priežiūra

 

Iš karto po operacijos:

* Atsargi burnos higiena (tiktai minkšti šepetėliai, nevalyti žaizdos srities)

* Pagalbai: antiseptiniai burnos skalavimo skysčiai (pvz.., chlorheksidinas)

* Šaldymas

  

Implanto priežiūra:

* Rūpestinga burnos higiena

* Dantų šilkas ir/arba tarpdančių šepetėlis

* Pagalbai: antiseptiniai burnos skalavimo skysčiai

* Reguliari odontologo kontrolė.

 

 

Straumann Roxolid SLAactive.

Tai unikalus ir ko gero geriausias implantas Pasaulyje. JAV ir Vokietijoje šio tipo implantų pardavimai sudaro virš 50% visų parduodamų Straumann implantų.

Be visų Straumann implantų privalumų, šis implantas dar turi ir unikalų paviršių. Implantas gaminamas beorėje erdvėje ir parduodamas specialiame skystyje, todėl implanto paviršius nepadengtas ore esančiais angliavandeniliais. Įsriegus implantą į kaulą, prieš susidarant naujai kaulo ir implanto jungčiai, žmogaus organizmui reikia atlikti du darbus - pašalinti negyvą kaulą, kuris atsirado nuo kontakto su implantu sriegimo metu ir nuvalyti ore esančius angliavandenilius nuo implanto paviršiaus. Kadangi Straumann SLAactive implanto paviršius yra švarus, žmogaus organizmui darbo sumažėja dvigubai.

Be to, implanto paviršius yra chemiškai aktyvus ir hidrofiliškas (pritraukiantis skystį). Jis padengtas neigiamais chloro jonais, kurie pritraukia ir aktyvuoja kraujyje esančius trombocitus. Jau 14 minutę pradeda formuotis fibrinų tinklas apie implantą, po 3 dienų po implantacijos osteoblastai pradeda formuoti kaulą, po 7 dienų pradeda formuotis kristalinės formos kaulo matrica, o jau po 21 d. atsiranda antrinis stabilumas, su galutinai susiformavusiu nauju kaulu.

Tai duoda du dalykus. Pirma - tyrimai rodo, kad, gydytojui nekeičiant gydymo metodikos ir dirbant su šiuo implantu, komplikacijų kiekis sumažėja 50%, o implanto prigijimas artėja link 100%, netgi sudėtingais atvejais. Antra - saugiai protezuoti galima po 3-4 savaičių, kai kiti implantai tai leidžia daryti tik po 6-8 savaičių.

 

Straumann Roxolid SLA.

Straumann yra didžiausias dantų implantų gamintojas Pasaulyje, implantologijos pionieriai, pirmą dantų implantą įsriegę prieš 40 metų. Implantai gaminami Šveicarijoje, moderniausiomis technologijomis ir ypatinga kokybės kontrolės sistema aprūpintoje gamykloje.

Straumann daugiausiai į tyrimus investuojanti dantų implantų gamybos kompanija, turinti mokslinius įrodymus, pagrindžiančius kiekvieną techninę implanto savybę. Implantai gaminami iš patentuoto Roxolid lydinio (titanas ir cirkonis), kuris turi geresnį prigijimą bei yra 30% stipresnis už paprastą titano implantą. Implanto paviršiaus šerpėtumas sukurtas su smėliu ir ėsdinant rūgštimi, todėl turi tobulai osteointegracijai tinkamą paviršių ir implanto prigijimas pagreitėja 25%. Implanto formų įvairovė leidžia parinkti tinkamiausią implantą pagal paciento kaulo ir dantenų tipą bei būklę. Dėl specialios implanto ir karūnėlės atramos konstrukcijos, sukuriama labai standi jungtis, kuri neleidžia bakterijoms patekti į implantą ir sukelti aplinkinių audinių uždegimo, o laikui bėgant atsisukti laikančiajam varžteliui ar nulūžti atramai.

Visa tai ir dar daugiau, daro Straumann implantus lyderiais Pasaulinėje rinkoje. Neseniai Švedijoje Gotenburgo unversiteto atliktame milžiniškame tyrime, kuriame dalyvavo 800 odontologijos klinikų, 9 metų laikotarpyje Straumann implantai, lyginant su kitų gamintojų produkcija, buvo prarasti nuo 6 iki 60 kartų rečiau ir jų išliekamumas artėjo prie 100%.

Straumann suteikia savo gaminiams gyvenimo garantiją, kuri galioja daugiau nei 70 šalių. Nesvarbu, kur Jūs atsidurtumėte, jei toje šalyje yra su implantais dirbantis gydytojas, jis žinos, kur rasti Straumann ir kaip Jums padėti.

 

Medentika

Medentika yra 10 metų veikianti vokiečių įmonė, nuo 2013 metų priklausanti Straumann kompanijų grupei. Implantai gaminami Vokietijoje. Tai aukštos kokybės implantai, pasižymintys visomis implantams būdingomis savybėmis – geru prigijimu ir ilgaamžiškumu. Medentika implantai gaminami iš šalto lydymo 4 laipsnio titano, kuris ilgą laiką buvo laikomas premium klasės implantų lydinio standartu (iki Straumann sukurto Roxolid lydinio). Implanto paviršiaus šerpėtumas sukuriamas ėsdinant jį rugštimi. Implanto forma agresyvesnė, turi savisriegos elementų. Implantas turi puikų kainos ir kokybės santykį.

 

Bendra rekomendacija renkantis gydymą implantais: dantų implantai yra vienas saugiausių sprendimų medicinoje, ir šiuolaikinių implantų prigijimas, nepriklausomai nuo gamintojo, yra 95-100%. Mažai sričių gali garantuoti tokį rezultatą. Tai ženkliai saugesnis sprendimas, nei dantų karūnėlės ir tilteliai. Implanto prigijimą įtakoja keletas skirtingų faktorių (genetika, burnos higiena, kaulo storis, dantenų storis, operacijos kokybė ir t.t.). Implanto kokybė - vienas iš faktorių. Pasirinkdami geresnį implantą, Jūs dar sumažinsite riziką bei padidinsite ir taip labai didelę sėkmės tikimybę.